Farní Tábor 2022 - 3. den

Třetí den se náš tábor vydal na celodenní výlet na hrad Sovinec. Každá skupinka si před startem musela vytvořit co nejpřesnější opis mapy, na který by se mohla spolehnout. V každé třetině trasy se skupinka zastavila na stanovišti, které bylo umístěno před kapli nebo kostelem ve vesnicích, kterými procházeli. Celá trasa vedla přes vesnice Haukovice, Paseka, Karlov a z do Sovince. 
Časový rozdíl byl přinejmenším pozoruhodný. Zatímco vítězná skupinka zvládá k hradu dojít za necelé tři hodiny, poslední skupinka si cestu neplánovaně prodloužila a dorazila až o celé dvě hodiny později, za což se od svých protivníků dočkala nemalého aplausu hned po příchodu. V cíli jsme se mohli všichni občerstvit a doplnit zásoby vody. Mezitím co se výherci vezli na koupaliště, ostatní tři skupinky cestovaly zpět na faru, kde nás čekala večeře, modlitba a první psaní dopisů. I tento den zakončil rozstřel skupinek a kmenová rada ve skvělé atmosféře.